LJUSKRONA, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt. Höjd ca 66 cm.
Mässingsstomme och olikslipade prismor. Prismor hängandes i krönande plym samt med avslutande korgbotten. För fem ljus samt 6 elektriska ljuspunkter. Diameter ca 55 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Nagg. Missfärgad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.