TAMBURMAJOR med GALGAR, Italien, 1900-talets andra hälft.

Gulmetall, på tredelad fot. Snurrbar övre del. Fyra st svängda krokar. Två galgar. Etikettmärkt "Made in Italy". Höjd 174 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar.

Utropspris
2 000 SEK