AMPEL, empire, 1800-talets första hälft.

Med tre ljusarmar i form av fabeldjur, tre ljushållare Diameter ca 36 cm.

Slitage, repor och nagg samt märken. Anlupet och fläckar. senare hänganordning.

Utropspris
2 000 SEK