Jaime Hayón, taklampa, "Josephine", Metalarte, 2000-tal.
Stomme i förkromad metall. Skärmar av papp klädda i reflekterande material. För 6 ljuspunkter. höjd exklusive sladdar och upphängningsanordning, ca 50 cm. Diameter ca 78 cm.
Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad. Skada på ett fäste till en sladd.