Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal.

Mörkmålad byrå med tre lådor Avfasade hörn med kannelyr. Beslag i mässing. Bredd 85 cm, djup 48 cm, höjd 86 cm. .

Senare bemålad. Renoverad. Ställvis slitage. Färgbortfall. Märken. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK