En samling minnesmedaljer, 12 st, sterling silver, Tove Jansson och Mumin, Rahapaja Oy, Finland 2004-2005.
Samling medaljer numrerad 06607, i originallåda, 25 x 29 cm. Diameter av mynt/medalj 4 cm, vikt ca 27 g. Samtliga stämplade "Moomin Characters". Äkthetsintyg medföljer, finsk text.
Smärre märken på lådans utsida.
Auktionen avslutas
6 dagar 7 timmar
200
2 226
217
Utropspris
300 EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 220 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor