Mockaservis, 3 delar, silver, rokokostil, Tyskland, svensk importstämpel
Silver 830. Dekor av rocailler, på tassfötter. Mockakanna, höjd 16 cm, gräddkanna och sockerskål med invändig förgyllning, höjd 5-8 cm. Total vikt 486 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.