Ove Feuk

(Sverige)
Ove Feuk
(Sverige)

Ove Feuk, byrå, "NK 024", Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Svartlackerad med beslag av mässing. Fem lådor. Bredd 70 cm, djup 25 cm, höjd 80 cm.

Ställvis slitage. Repor. Märken. Torrsprickor.

Utropspris
3 000 SEK