Fanerad med betsad björk. Stiliserad intarsiadekor. Två skåp samt fyra lådor. Längd 130, djup 46, höjd 72 cm. Nyckel finns.
Torrsprickor. Märken. Repor. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10