Officersur, Louis XVI-stil, omkring 1900.

Förgyllt fodral med lagerkrans och ekblad. Helslag. Höjd med handtag 19 cm. Nyckel finns.

Ej genomgången. Ej funktionstestad. Smärre fläckar. Nagg på emaljerad urtavla.

Utropspris
3 000 SEK