Mörkbetsat trä, skurna dekordetaljer, inuti ett skåp bakom skurna genombrutna dörrar samt en låda under ett hyllplan, underdel med två lådor, ca 178x81x199 cm Nyckel finns. Tre fötter medföljer varav två st är passade till att ställa nedan framtill Nyckel finns.
Fötterna är utbytta. Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Lagningar.