Betsat trä, dekor av intarsia, framsida med glasade skjutdörrar, handtag av bakelit, till vänster tre löst liggande hyllplan, till höger fem flyttbara hyllplan, 191x61,5x206 cm
Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Renoverad. Kompletterad. Lukt. Något tröga dörrar.