2 skålar med olika dekor av blommor samt figurscener, diameter ca. 14 cm. Bålskål med figurscener, diameter 23 cm. 2 fat med olika dekoration av blommor och figurscener, diameter ca. 13-16 cm. Tesoda utan lock, 10 cm. 2 lockaskardekorerade med persikor, diameter 6,5 cm.
Sprickor. Nagg. Lagningar och retuscher.