Skålar med lock, ett par, diameter 11,5 cm.
koppar med fat, ett par, fatens diameter 13 cm.
Fat, diameter 18,5 cm.
Skål med lock, brunbränd keramik, höjd 11 cm.
Nagg. Något slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.