Mahognyfanerat med intarsiadekor av rand, rund delbar skiva, på pelarben med delad fot, diameter 126 cm, höjd 74 cm. Fyra iläggsskivor á 57 cm, total längd 354 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fanerskador och lagningar.
Klubbat pris
7 700
694
728
Utropspris
5 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (15 bud)
27 jun 10:09
7 700 SEK
27 jun 10:09
7 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
27 jun 10:08
6 200 SEK
27 jun 10:08
6 000 SEK
27 jun 10:08
5 200 SEK
27 jun 10:08
5 000 SEK
27 jun 10:07
4 200 SEK
27 jun 10:07
4 000 SEK
27 jun 10:07
3 700 SEK
27 jun 10:07
3 500 SEK
27 jun 10:07
3 300 SEK
27 jun 10:07
3 100 SEK
27 jun 10:06
2 900 SEK