Skåp/skänk, nyrenässans, 1900-talets första hälft.
Bemålat skåp med tre dörrar och bakomliggande hyllinredning med flyttbara hyllplan. Skuren dekor. Bredd 95, djup 49, höjd 85,5 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken. Färgbortfall. Senare målning. Renoverad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.