Bemålat. Fem dörrar med bakomliggande skåpsdel med klädhängare och skjutbar avdelare. Beslag av metall. Längd ca 197, djup 52, höjd 193 cm.
Slitage. Märken. Torrsprickor. Skador. Delar saknas, beslag för namnskylt saknas på en skåpsdörr. Färgbortfall. Rostangrepp.