Ett par saltkar med blå glasisatser och skedar, GEWE, längd 5 cm.
Askfat, GEWE, längd 6,5 cm.
Fat, rokokostil, England, längd 12,5 cm.
Gräddkanna, GEWE, höjd 8,5 cm.
Sockerskål med sockertång, GEWE, höjd 6 cm.
2 ströare, Österrike, 1800-talets mitt.
Total vikt 563 grams.
Något slitage.