Våg, Sartorius-Werke Göttingen, 1900-talets början.

Sartorius-Werke Göttingen 45055. Monter i trä och glas samt bas i svart glas, innehållande våg. 39 x 31, höjd 48 cm.

Ej examinerad, ej funktionstestad. Torrsprickor, slitage, nagg.

Utropspris
3 000 SEK