Friedrich Gornik, skrivbordstillbehör, 5 delar, brons, Jugend, 1910-1020-tal.
Signerade F.gornik.Patinerad brons.
Bläckställ samt pennställ, 43 cm.
Brev-och pappersställ, 25 cm.
Brevkniv, 26 cm.
Fat medhållare för tändsticksask, 20 cm.
Brevpress, 17 cm.
Ställvis något slitage.