Dekor av flodlandskap och blommor i underglasyrblått.
2 assietter med gallerkant, diameter 20 cm.
2 tallrikar, diameter 23 cm.
1 tallrik med konturerat brätte, diameter 23 cm.
2 djupa tallrikar, diameter 22,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg. Sprickor. Lagningar.