Kaffeservis, 3 delar, silver, Thorvald Marthinsen Sølvvarefabrik, Norge.
Bukig modell med raka åsar, svängda fötter ornerade med snäckformationer. Svenska importstämplar John Hoffner, Uppsala 1931. Höjd 9-24 cm. Vikt 780 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.