Tom Dixon, taklampa "Etch cluster" sent 1900-tal
För fem ljuspunkter, stomme av metall, skärmar av perforerad metall, diameter ca 25 cm, reglerbar höjd
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Senare hål i fäste mot tak. En skärm med slitage