Carl Fagerlund, plafonder, ett par, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Kupor av formgjutet glas. Sex ljuspunkter. Diameter 40 cm.
Ej funktionstestade. Smärre slitage. Märken. Takfäste med repor. Skruvar saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10