Kalebassformad, dekor i polykroma färger av figurscener, höjd 63 cm, medföljer samtida ställ i trä höjd ca 21 cm
Bruksslitage. Sprickor. Glasyrmistor. Något instabil. Ställ med lagning
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10