Supkopp, Jacob Richard Berg, Gävle 1845, höjd 5,5 cm.
Bägare på kulfötter, möjligen Augsburg, oidentifierad mästare. Höjd 4,5 cm.
Tesil, Paris, Frankrike. Diameter 4,5 cm.
Strösked med skaft i trä, London, oidentifierad mästare och årtal. Längd 36 cm.
Total vikt 154 gram.
Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Bägare med lagningar och bristningar.