Porslin samt gulmetall. Sfäriska med målad dekor av putto resp blommor. Höjd 11-15 cm. Den större med flakonger i glas invändigt, locken med målade stadsvyer, höjd 7 cm.
Smärre slitage. Flakongernas proppar med nagg.
Auktionen avslutas
2 dagar 17 timmar
1 800
163
172
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor