Inger Persson, vaser, 3 st och skål, Rörstrand Ateljé.
Stengods, glaserade i grått, blått och brunt. Signerade R IP Ateljé Sweden. Vasernas höjd 14-41 cm. Skålens diameter 29,5 cm.
Smärre ytslitage. Märken. Nagg, skålen med ett större nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10