Byrå, "Kansas", IKEA, 1957
Teakfanérad med tre lådor. Svärtade handtag samt ben. Bredd 82, djup 40, höjd 70 cm.
Smärre fanerskador. Smärre slitage.
Se sida 106 i IKEAs katalog från år 1957.