Fyra stolar av ek och teak med sits klädd med skinnimitation. Sitthöjd 43, höjd 82 cm. Runt matbord fanerat med teak. Diameter 110, höjd 72 cm.
Slitage. Märken. Fläckar. Senare klädsel. Stolar med skador, sprickor och lagningar. En sits lös. Fanerskador.