Bemålat med marmorering och dörrspeglar med bladverk. Dragknopp av metall. Tre sektioner med skåpsdörrar med bakomvarande hyllinredning. Höjd 188.5 cm. Djup 42.5 cm. Längd 64 cm Nyckel finns.
Slitage. Smärre skador. Senare bemålning. Renoverat och kompletterat.