På rund fot med gallerkant, invändigt förgyllda. graverad dekor. Höjd 11 cm. En supkalk utan silverstämplar medföljer, höjd 13 cm.
Smärre slitage. Bucklor. Lagningar på supkalken som medföljer.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10