Hans Agne Jakobsson, takkrona, Markaryd.
Stomme av mässing med nio kupor av klarglas. Etikettmärkt. Diameter 65, höjd 103 cm.
Slitage, smärre märken, blå fläck på takkoppen. Nagg på flera av glaskuporna. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10