Eric Löfman, kaffeservis, 3 delar, silver, gustaviansk stil, MGAB, Uppsala, 1975.
Delvis invändigt förgyllda. Cylinderformad kanna, bladornerade fötter samt lockknopp i form av blommor, handtag av trä, Höjd 21 cm.
Sockerskrin, höjd 13 cm.
Gräddkanna, höjd 11 cm.
Vikt 1180 g.
Obetydligt ytslitage.