OTTO VON RIESENTHAL efter, fåglar, 29 litografier, 1894
Rovfålar och ugglor. Blad ca 39,5 x 29 cm. Kromlitografier ur 'Die Raubvögel Deutchlands und des angrezenden Mitteleuropas', 1894.
Utgivna och litograferade av Th Fischer Cassel
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.