Utdragbart bord. En iläggsskiva (à 55 cm) kan förvaras under bordsskivan. Längd 180 cm. Bredd 90 cm. Höjd 74 cm. Totallängd utdragen ca 235 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Intryckningasskador på sitsar.