OSCAR NILSSON, skåp, "Natura", Swedish Modern, Nordiska Kompaniet 1938.
Brickmärkt R 41965-C 9239. Björk. Dörrpar med runda fönster framför låd- och hyllinredning. Bredd 106, djup 41, höjd 156 cm. Nyckel finns.
Märken. Repor. Slitage. Omarbetad.