TAKKRONA, 1900-talets andra hälft.

Takkrona med målad och bronserad dekor. Sex ljuspunkter. Diameter ca 66, höjd ca 75 cm.

Slitage, smuts, smärre skador och lagningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK