JURGEN BEY, taklampa, "Light Shade Shade", Moooi, 2000-tal.

Skärm av spegelfilm. Invändigt med ljuskrona av mässing och glas med fem ljuspunkter och behängd med prismor. Diameter 70. Höjd 76 cm.

Lösa prismor medföljer. Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?