Tudelat. Målat. Skuren dekor. Pardörrar med spröjsat glas. Bakomliggande hyllplan. Underdel med dörrpar, bakomliggande hylla. Beslag av mässing. Bredd 128 cm, djup 41 cm, höjd 205 cm. Nyckel finns.
Renoverad. Kompletterad. Slitage. Skador. Torrsprickor. Dekorbortfall. Färgbortfall. Obetydligt maskstungen.