Japanese Works of Art F498

87 föremål
Utagawa Kunisada, samuraj, Japan 1800-talets mitt.
1d 13 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fat, porslin, japan, Meiji (1868-1912).
1d 23 tim
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skålfat, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
1d 13 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Speglar, 3 st, Japan, 1900-talets första hälft.
1d 12 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skålfat, porslin, Japan, omkring 1900.
1d 11 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fat, två stycken, Japan, Edo.
1d 14 tim
Fat, två stycken, Japan, Edo.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tsuba, järn, Japan, Edo (1603-1868). I kiri-box.
1d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Skål, satsuma. Japan, signerad.
1d 12 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, porslin, Japan, 1900-tal.
1d 23 tim
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1d 22 tim
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Utagawa Kunisada, Stridsscen från kabuki-teater.
1d 12 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kuniyasu, träsnitt, 1800-tal.
1d 23 tim
Kuniyasu, träsnitt, 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Keisai Eisen, träsnitt.
1d 11 tim
Keisai Eisen, träsnitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fat, stengods, Seto, Japan, Edo (1602-1868).
1d 23 tim
2 750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tsuba, Hirata, Edo, Japan, troligen 1700-tal.
1d 12 tim
2 600 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Urna, cloisonne, Japan, 1900-tal.
1d 22 tim
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vas, brons, signerad, Japan, 1900-tal.
1d 13 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Totoya Hokkei, träsnitt, 1800-tal.
1d 22 tim
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bricka, porslin. Japan, 1900-tal.
1d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Utagawa Sadahide, träsnitt.
1d 12 tim
Utagawa Sadahide, träsnitt.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kimono, Japan, 1900-talets första hälft.
1d 23 tim
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK