Josef Frank, glasservis, 16 delar, "Murano", Firma Svenskt Tenn, 1950-tal.
Bestående av:
6 rödvinsglas, höjd 14,5, diameter 10,5 cm.
4 vitvinsglas, höjd 12 cm, diameter 7,5 cm.
6 sherryglas, höjd 11, diameter 7 cm.
Obetydligt ytslitage. Ett sherryglas med obetydlig nagg. Två sherryglas med obetydliga luftbubblor i glasmassan. Tre rödvinsglas med obetydliga luftbubblor i glasmassan.