Oidentifierad konstnär, signerad Lin Yuxing, akvarell och tusch på siden, sen Qing / tidigt 1900-tal.
Två konstnärssigill i rött samt med kalligrafi. Shoulao med hjort sittandes under en tall med vattenfall i bakgrunden. Motivets mått 37 x 84 mått med ram 40 x 87 cm.
Fläckar, veck. Litet hål. Uppfodrad. Ej exmainerad ur ram.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor