Helsinki Design + Contemporary Art F203

25 föremål
Klubbat pris
6 700 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS, modell 9751, Karhula Glasbruk 1937.
Klubbat pris
44 900 EUR
Utropspris
12 000 - 14 000 EUR
ALVAR AALTO, vas, 3031, signerad Alvar Aalto 23/1981.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, vas, 3031, specialutgåva, signerad Alvar Aalto 13/1986.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
ALVAR AALTO, vas, 3032, signerad Alvar Aalto 155/1982.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
ALVAR AALTO, vas, modell 9750, Karhula Glasbruk i produktion 1937-1949.
Klubbat pris
4 700 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
GUNNEL NYMAN, skål, modell 38/1123. Riihimäen Lasi Oy, 1938.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
HELENA TYNELL, glas, "Solflaskan" Riihimäen Lasi. Formgiven 1964.
Klubbat pris
7 200 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, vaser 7 st, Iittala 1960-tal.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR, signerad Timo Sarpaneva 3568.
Klubbat pris
5 500 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva 18/1985.
Klubbat pris
1 110 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Tapio Wirkkala, skål, signerad Tapio Wirkkala, Iittala -57.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

329. Hans Bergström, taklampa, modell "3", ateljé Lyktan, Åhus 1940-50-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Fair warning
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
44 000 SEK