Helsinki Design + Contemporary Art F201

67 föremål
Klubbat pris
7 200 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtöljer, ett par, 1900-luvun puoliväli.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Klubbat pris
5 900 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
GUNNEL NYMAN, stolar, 5 st, Oy Boman Ab 1940-tal.
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Klubbat pris
4 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 111, Valaistustyö.
Klubbat pris
4 150 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtöljer, ett par 1950-talets början.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, fåtölj modell 400, Artek 1990-början.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
AUGUSTO SAVINI, STOLAR, 6 st, "Pamplona", Pozzi, Italien.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
FÅTÖLJER, ETT PAR, Oy Paul Boman Ab 1950-tal.
Klubbat pris
2 601 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj,  "Karusell", Haimi 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtölj, Aulanko-modellen. Formgiven 1939.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
ALVAR AALTO, matbord H94, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, dörrhandtag, tillverkare Taito oy, Finland.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, Soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
CARL-JOHAN BOMAN, Fåtölj, Oy Boman Ab, 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, vilstol, modell 43, Artek 1980-tal.
Klubbat pris
1 259 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
SKÄNK, Finland 1930-tal.
SKÄNK, Finland 1930-tal.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
BIRGER HAHL, skänk, "Ruutu 154" Asko 1930-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, soffa, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fotpall "Barcelona", Knoll 1965.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
VILJO REVELL, soffbord,1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 556, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
560 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
FÅTÖLJ, "Mexiko", oy Paul Boman ab, Finland 1940-tal.
Klubbat pris
550 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
EERO AARNIO, fåtöljer, 2 st samt bord, "Delfin", Adelta.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, gungstol, "A509", Avarte 1980-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
HENRIK TJAERBY, matbord, "Bamboo", Artek Studio 2000-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SOFFA, 1900-talet mitt.
SOFFA, 1900-talet mitt.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
FÅTÖLJER, ett par 1900-talet mitt.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

816. Einar Jolin, Utsikt från Södermalm.
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
Aktuellt bud:
155 000 SEK