SOFFMÖBLEMANG, sannolikt Esko Pajamies, Merva, Finland, 1960-tal.

Förkromad stålstomme, stoppad konstläderklädsel.
Soffans sitthöjd 37 cm, längd 198 cm, djup 65 cm, höjd 72 cm.
Fåtöljernas sitthöjd 38 cm, bredd 78 cm, djup 65 cm, höjd 71 cm.
Bär tillverkarens etikett.

Slitage, ställvis nötning och skador i klädseln.

Klubbat pris
900
10 323
942
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (27 bud)
5 apr 2020 16:04
900 EUR
5 apr 2020 16:04
880 EUR
5 apr 2020 16:04
860 EUR
5 apr 2020 16:04
840 EUR
5 apr 2020 16:04
820 EUR
5 apr 2020 16:04
800 EUR
5 apr 2020 16:01
760 EUR
5 apr 2020 16:01
740 EUR
5 apr 2020 16:01
720 EUR
5 apr 2020 16:00
700 EUR
5 apr 2020 16:00
680 EUR
5 apr 2020 16:00
660 EUR
5 apr 2020 16:00
640 EUR
5 apr 2020 16:00
620 EUR
5 apr 2020 16:00
600 EUR
5 apr 2020 16:00
600 EUR
5 apr 2020 15:59
570 EUR
5 apr 2020 15:59
550 EUR
5 apr 2020 15:59
520 EUR
5 apr 2020 15:59
500 EUR
5 apr 2020 15:58
470 EUR
31 mar 2020 6:55
450 EUR
31 mar 2020 6:55
440 EUR
27 mar 2020 13:52
420 EUR
24 mar 2020 21:24
400 EUR
22 mar 2020 18:38
150 EUR
20 mar 2020 20:51
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492