soffbord, "Holebid", Memphis, Italien, efter 1984.
Plastlaminat, brickmärkt MEMPHIS MILANO E. SOTTSASS 1984 MADE IN ITALY. Längd 108 cm, bredd 108 cm, höjd 45 cm.
Slitage, smärre skador/laminatbortfall.
Privatsamling, Sverige. Läs mer om Memphisgruppen – En privatsamling.
Modellen formgiven 1984.
Detta objekt säljs på uppdrag av Kronofogdemyndigheten.