Vårens Klassiska 568

112 föremål
110. Elsa Beskow, Gnällmåns vid julgranen.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
109. Elsa Beskow, Häxan.
109. Elsa Beskow, Häxan.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
74. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och orre.
Klubbat pris
84 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
54. Carl Larsson, "Esbjörn vid sitt ägandes äppelträd / Esbjörn, unghink".
Klubbat pris
1 700 000 SEK
Utropspris
2 000 000 - 2 500 000 SEK
42. Bruno Liljefors, Sträckande svanar.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
30. Carl Larsson, "Staketet / Vid staketet".
Klubbat pris
2 725 000 SEK
Utropspris
2 500 000 - 3 000 000 SEK
61. Oscar Törnå, Gamla bron i Grez.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
89. ANTON GENBERG, olja på duk. Signerad A. Genberg och daterad 1917.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
84. August Hagborg, Strandmotiv med franska fiskarflickor.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
40. Bruno Liljefors, "Självporträtt".
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
92. Axel Kulle, Kärleksbrevet.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK