351 föremål
Hallmöbel/toalettbord Art Deco 1930/40-tal.
7m 7s
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp/hylla Indien modern tillverkning.
15m 7s
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ardy Strüwer, Utan titel.
19m 7s
Ardy Strüwer, Utan titel.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär 1800/1900-tal , Skördande putti.
21m 7s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vilstol, sent 1900-tal/2000-tal.
23m 7s
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Osvald Larsson, Stilleben i blå vas.
37m 7s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Bauer, "Trollhästen".
39m 7s
John Bauer, "Trollhästen".
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermes Scarf "Feux de Route".
43m 7s
Hermes Scarf "Feux de Route".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp 1800-talets andra hälft.
45m 7s
Skåp 1800-talets andra hälft.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
53m 7s
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jules Schyl, Badande kvinnor.
1 tim 5m
Jules Schyl, Badande kvinnor.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Sminkbord 1960-tal.
1 tim 11m
Sminkbord 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Elizabeth Arkwright,  "After a shower, Wales".
1 tim 15m
400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel 1960-tal.
1 tim 17m
Spegel 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord modern tillverkning.
1 tim 23m
Soffbord modern tillverkning.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Halsband av odlade pärlor med lås av 18K vitguld.
1 tim 25m
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar ett par 1900-talets mitt Danmark.
1 tim 27m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 6 st 1960-tal Danmark.
1 tim 31m
Stolar 6 st 1960-tal Danmark.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Axel Kleimer, Skånsk bondgård.
1 tim 33m
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hans Wigert, "Arnagrop".
1 tim 35m
Hans Wigert, "Arnagrop".
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Bonniér, Utan titel triptyk.
1 tim 43m
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta Najafabad old 316x210 cm.
1 tim 45m
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Karmstolar ett par 1950/60-tal Danmark.
1 tim 49m
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets mitt Danmark.
1 tim 51m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 tim 55m
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå 1950/60-tal Danmark.
1 tim 57m
Byrå 1950/60-tal Danmark.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Nils Kölare, Komposition.
1d 3 tim
Nils Kölare, Komposition.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj 1950-tal.
1d 3 tim
Fåtölj 1950-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar ett par senempire 1800-talets mitt.
1d 3 tim
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bokhyllor ett par 1940-tal.
1d 3 tim
Bokhyllor ett par 1940-tal.
3 720 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa 1940/50-tal.
1d 3 tim
Taklampa 1940/50-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fotogenlampa sekelskiftet 1900.
1d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ragnar Person, På väg.
1d 3 tim
Ragnar Person, På väg.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Bauer, "Humpe".
1d 3 tim
John Bauer, "Humpe".
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skålfat, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
1d 3 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Berta Hansson, Figurer.
1d 3 tim
Berta Hansson, Figurer.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Fat, två stycken, Japan, Edo.
1d 3 tim
Fat, två stycken, Japan, Edo.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, Utan titel.
1d 3 tim
16 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Peter Dahl, "På Restaurang KB".
1d 4 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets mitt.
1d 4 tim
8 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Sideboard modern tillverkning.
1d 4 tim
1 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor ett par 1970-tal.
1d 4 tim
Vägglampor ett par 1970-tal.
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt/andra hälft.
2d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1940/50-tal.
2d 2 tim
Bordslampa 1940/50-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tanka Tibet 1900-tal.
2d 2 tim
Tanka Tibet 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn, italien 1900-talets mitt.
2d 2 tim
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fotogenlampa, Empire-stil, omkring 1900.
2d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Österlin, Utan titel.
2d 2 tim
Anders Österlin, Utan titel.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kamera Leica med objektiv 4 st.
2d 3 tim
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel GT modell 7406.
2d 3 tim
Spegel GT modell 7406.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK