133 föremål
Ljuskrona, empirestil, samtida.
1d 21 tim
500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Tacchini, taklampa, "Equinox".
2d 23 tim
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Takkrona, 1910/20-tal.
23 tim 42m
Takkrona, 1910/20-tal.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bordslampor, ett par, 1970-tal.
1 tim 58m
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tom Dixon, kandelaber, "Spin Floor".
5d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskronor, ett par. samtida.
7d
Ljuskronor, ett par. samtida.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskronor, två st. snarlika, samtida.
1d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, Art Déco, 1920-30-tal.
2d 2 tim
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Philippe Starck, KTribe, golvlampa, Flos,
3 tim 44m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Swedish Grace, 1920-30-tal.
2d 22 tim
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Takkrona, omkring 1900.
23 tim 40m
Takkrona, omkring 1900.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hans-Agne Jakobsson, taklampa modell T549/3.
2d 1 tim
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglyktor, ett par, omkring 1900.
1d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Stockmann, Orno 1900-talets mitt.
22 tim 54m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar, ett par, Atelier Borgila, Stockholm 1956.
4d
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
1 tim 4m
Bordslampa, 1930-tal.
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa Art Deco 1900-talets första hälft.
4d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1920/30-tal.
2 tim 24m
Golvlampa, 1920/30-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets slut.
1d 22 tim
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
22 tim 11m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, 1960/70-tal.
2d 2 tim
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, NAFA Nybro armaturfabrik, 1960-tal.
3 tim 58m
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1910/20-tal.
1d 23 tim
Bordslampa, 1910/20-tal.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK